Kto by nemal rád zmrzlinu - Najkvalitnejšie panvice

Elektrické zariadenia-

Nehrdzavejúca oceľ

Kto by nemal rád zmrzlinu

Vedeli ste, že Slováci minú na zmrzlinu ročne 51 miliónov eur? Ide o veľký obnos peňazí a to si ešte predstavte koľko príjmov majú Taliani na ich zmrzlinách kde je kopček 5-krát drahší. Naberačky najviac makajú v Amerike, Austrálii. Naberačka na zmrzlinu je pohotovostne užívaná najviac v Európe vo Fínsku a Švédsku – prekvapivé však?

Med a ľad

Základy zmrzliny samozrejme ako každého napadne vznikli spojením snehu a medu. Prví boli zrejme Mongoli, Čínania a či Arabi ako vo všetkom. Taká klasická sa dostala na naberačky do Európy v 18. storočí. Originálna je dnes z mlieka, smotany, žĺtkov, cukru a ovocia alebo príchutí ako vanilka, kakao, karamel. Na pultoch sú aj mrazené krémy, pri výrobe ktorých boli použité rastlinné tuky.

Druhov je viac než dooosť

Na nerezové naberačky väčšinou naberáme mliečnu, ktorá obsahuje aspoň 2,5 % mliečneho tuku a žiaden rastlinný tuk ďalej takú smotanovú – s 8 % mliečneho a žiadneho rastlinného tuku. S rastlinným tukom – v zmrzline je ho viac ako 5 % ďalej vodovú – iba ochutená voda alebo ovocná šťava.  Ovocnú – obsahuje aspoň 10 % ovocnej zložky, je bez tuku (ovocná dreň) Nakoniec nedávne obľúbený na naberačky je sorbet – viac ako štvrtinu tvorí ovocie, pri citrusoch a exotickom ovocí je to najmenej 15 %. Je bez tuku.

Mladšia generácia

Ako sme spomínali naberačka na zmrzlinu nie vždy obsahuje zmrzlinu ale je tu nástupca mladší brat klasickej zmrzliny. Čoraz viac sa teší svojej obľube pre svoju ľahkosť a osviežujúcu ovocnú chuť. Sorbet vzniká zmiešaním ľadu s ovocím a dochutením cukrom alebo medom. Sorbetom sa osviežovali už starorímski cisári, ktorým ho miešali zo snehu a citrónovej šťavy. Sorbetu je podobná ľadová trešť, tá je však tekutá. V arabských krajinách sa môžete stretnúť so šerbetom. V ňom je už mlieko a od zmrzliny sa odlišuje najmä zrnitou štruktúrou.

Najnovšie

Na kúpaliskách už nájdeme FROZE N GO takže tu už žiadne nerezové naberačky alebo klasické naberačky nie je treba. V kelímkoch sú malé guličky, ktoré sa nechajú rozpustiť na jazyku. Ďalej aj mrazený jogurt, ktorý je chutnejší keďže sa vyrába zo sýtejších a kvalitnejších surovín. Teší sa veľkej obľube čomu sa nemôžeme diviť!

Ktorá príchuť bude pre vás tá pravá? Alebo investujete do vyrábania svojej? V tom prípade naberačka na zmrzlinu je najlepšia zo sekcie nerezové naberačky a príchute ovocné a dovezené recepty z Talianska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *