Čistenie nerezu - Najkvalitnejšie panvice

Silný nábytok-

Varenie

Čistenie nerezu

Nerez patrí do domácností aj do špičkových gastro zariadení. Nerezové nádoby, nerezove gastronádoby máme ho všade. Niet sa čo diviť keďže ide o materiál budúcnosti, ktorý sa veľmi hodí k modrnému nábytku a podlahám. Najhoršie je ale čistenie keďže je na ňom všetko vidieť.

STOP týmto pomôckam

Ak si nechcete dvoje nerezove nadoby hneď zničiť nepoužívajte za žiadnych okolností drôtenky a hrubé hubky. Je vhodné mať kvalitné prípravky a nie ísť na to tvrdou silou. Takto si oškriabete vrchnú časť a nové nerezove gastronádoby by stratili svoju funkčnosť. Prípravky by mali byť bez abarazávnych prímes to sú čistiace piesky alebo tekutý piesok. Dezinfenkčné a bieliace prostriedky neodporúčame pretože tak by nerezové nádoby stratili farbu a krásny výzor. Nerezové nádoby často stoja viac ako bežné takže si ich zbytočne neničte a prejdite na tieto riešenia.

Tieto ÁNO

Keďže sme si ujasnili, že na nerezove nadoby nepatria žiadne hrubé hubky a sila tak opakom odporúčame bavlnené handry, handry z mikrovlákna a všetko bez drsného povrchu. Určite to neberte na ľahku váhu keďže na rozdiel od virtuálneho sveta tu nejde spraviť „krok späť“. Zničíte si tak drahé nádoby a to by vás dosť mrzelo.

 

Čo sa týka prípravkov tak najlepšie sú peny, pretože nestekajú a držia na zvislých povrchoch. Kvalitné vyčistenie je závislé na impregnačnej funkcii prostriedku, takýto prostriedok musí zanechať ochranný film ktorý zabraňuje usadzovaniu mastných nánosov a tvorbe otlačkov prstov. Nerezove nadoby sú často bohužiaľ „zdobené“  otlačkami prstov. Dlhšie pôsobenie vôbec nie je priaznivé a negatívne pôsobí na náš celý organizmus. Toxíny sú veľmi škodlivé a hlavne sa ich nenadýchajte! Vplyv týchto chemikálií, ťažkých kovov a látok negatívne pôsobiacich na náš organizmus sa dá súhrne nazvať ako vplyv toxický.

Následkom môžu byť  takzvané civilizačné ochorenia a rôzne zdravotné obmedzenia, ktoré nám negatívne ovplyvňujú kvalitu života. Dajte si preto pozor na zloženie vašich prostriedkov neobetujte svoje zdravie pre nerezove gastronádoby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *